yükleniyor

Web Tasarım Ajansı

Kişi ve kurumların oluşturulmasını istedikleri internet siteleri suretiyle istedikleri tasarım birkaç teknik ile meydana getirmek olasıdür.


1-    Hazır internet yazılımları: Bu internet sitelerinde kişi ve ya kurumların istekleri doğrultusunda resimler ve içerikler siteye yerleştirilerek hızlı hareket edilir. Bu müşteriye hızlı şekilde internet sitesi olma avantajı sağlar.


2-    Özgün internet yazılımları; Bu internet siteleri sıfırdan oluşturulan yazılımlardır. Siteler zorluk derecesine göre sınıflandırılırken yapım süreı bir ay ile bir yıl arasındadır.


Peki, internet sitesinin yapım fiyatı neye göre ve nasıl belirleniyor?


1-    Web sitesinin içerik kapsamı,


2-    Web sitesinin ara yüzü,


3-    Teknik altyapı ve programlama,


4-    Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)


gibi maddeler sitenin fiyatını belirleyen unsurlardır.


Sizin istekleriniz doğrultusunda, sürec yukarıdaki ismimlar ile başlıyor. Bu süreı kısaltmak suretiyle, hazır scriptler de kullanılabiliyor. Hazır scriptlerin kullanılması, sitenin kötü olacağı anlamına gelmiyor.


Web sitesi içerik kapsamı:


Web sitenizin içerik kapsamı, firmanızın hangi özelliklerinden bahsedeceğinize, hizmet ve ürünlerinizi sitede hangi detaylar altında sunacağınıza bağlı. Hazırladığınız sitenin harita kaydı olup olmadığı, içerikte video, müzik, multimedia unsurları ya da özel fonksiyonlar bulunup bulunmayacağı ve internet sitesinin kaç sayfadan oluşacağına daha önceden karar verilir.


Web sitesinin ara yüzü:


Web tasarım fiyatlarını belirlenirken bu üç ismim fiyatı etkilemektedir;


-       Kişi ya da firmaların istekleri


-       Özgün ve kolay kullanmak olası olması,


-       Firmanın, nasıl bir ara yüz tasarımı istediğini kolayca ifade etmesi.


Teknik altyapı ve programlama:


Web sitenizin kapsamının genişliği ve güncelleme sıklığını incelenir. Sitede bir “Kontrol Paneli” ya da diğer adı ile “İçerik Yönetim Sistemi”  ihtiyacı olup olmadığı kararlaştırılır. Eğer, bu tür bir ihtiyac varsa maliyet artar. Bu nedenle teknik altyapı ve programlama, internet sitesi tasarım fiyatını önemli oranda etkiler.


Arama motoru optimizasyonu (SEO):


Web sitenizin Google ve diğer arama motoru araçlarında üst sıralamalarında çıkması suretiyle sahip olunan internet sitenizde belirleme edilen gaye alınmış kelimelerin ve sitenizin arama motoru optimizasyonuna uygun olup olmadığı konularında çalışmalar yapılır. Bu SEO çalışmalarının en büyük amacıysa gaye kelimelerinizin arama motorlarında üst sıralara çıkararak ürün ya da hizmetlerinizi gerçek müşterilere etkili bir şekilde pazarlamaktır.


Yukarıda belirttiğimiz tüm bu detaylardan da anlaşılacağı üzere, yüksek ücretli ya da düşük ücretli internet tasarımı yoktur. Web sitesi tasarım fiyatları belirlenirken, bu maddeler daha doğru karar vermenize yardımdı olacaktır. Tasarımı size özgü olmayan bir sitenin maliyeti her süre ucuz olacak. Tabi bu özgünlük gerektirmeyen durumlar suretiyle geçerliliği olan bir durumdur. Maliyet ve süredan uzak durmak suretiyle tasarlanan internet siteleri, size daha çok para ve süre kaybına nsuretiyle olacağını da unutmayınız.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!