yükleniyor

İç ve dış SEO Nedir?

İç ve dış SEO Nedir?


SEO, (arama motoru optimizasyonu) İç ve Dış SEO olarak, internet sitenizin içerik yapısı, görünüm, yazılım, kod yapısı, tasarımsal yapısı, sitenizde yer alan ve sitenize verdiği bağlantılar ile daha çoğunu bir bütün halunda amacıylae alan planlamalere verdiği isimdir.


Eğer SEO ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz, bu içeriğimizi okumadan evvelce  SEO Nedir, Nasıl Yapılır başlıklı konumuzu okumanızı daha sonra bu başlığa geri dönmenizi tavsiye ediyoruz.


 


İç ve dış SEO Nedir, Nasıl Yapılır?


SEO, İç SEO ve Dış SEO (site içi ve site dışı) SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında internet sitenizin artmasına oluşturulan bütün kapsamlı çalışmaların tamamını kapsamaktadır.


 


Dış SEO ve Backlink Nedir?


Backlink(Dış Bağlantı) SEO bölümünde son derece ehemmiyet taşıyan bir sıralama etkeni olarak yer almaktadır. Doğal, kaliteli ve güncel sitelerden backlink alan bir internet sitesi rakiplerine karşı daima avantajlı ve bir ismim önde olacaktır.


 


Dış Seo Nedir, Nasıl Yapılır?


Backlink çalışmalarında SEO Nedir, Nasıl Yapılır başlıklı konumuzda da değindiğimiz üzere doğallık her vakit birincil amaçiniz olmalıdır. Forumlarda ücretli satılan ve link çöplüğüne dönmüş, Google gözünde hiçbir sayısal değeri olmadığı gibi eksi puanlamalara sahip internet sitelerden alınan backlinklerin sitenize hiçbir yararı olmayacak ve gelişen dehemmiyetlerde internet sitenizin sıralamasının gerilemesine hem de sıralamalarda görünmemesine sebebiyet verecektir.


 


İç SEO(On Page SEO) Nedir?


İç SEO, arama motoru optimizasyonu amacıyla yapılması gereken en mühim prosedürdür diyebiliriz.  İç SEO’da esas amaç, sayfalarınızda yer alan içeriklerin yapılacak planlama ve iyileştirmeler ile arama motoru botlarına uyum sağlamaktır.


İç SEO vasıtası ile arama motoru botlarının internet sitenizi daha basit bir şekilde anlayabilmesi sağlanır, bu aynı vakitte Google’ın büyük ehemmiyet verdiği kullanıcı tecrübesi yönünden da çok mühim bir ismimdır.


 


İç Seo Nasıl Yapılır?


SEO adına oluşturulan çalışmalar adına oluşturulan İç SEO, arama motoru kriterlerine göre internet sayfalarınızın arama motorlarının gereksinimlerine ideal bir şekilde düzenlenmesi adına oluşturulan çalışmaları kapsamaktadır.


İç SEO’nun ilk ismimı, internet sitenizin title(başlık) ve description(açıklama) bölümlerinin sayfanızın yapısına ve konusuna ideal bir şekilde düzenlenmesi ile başlar. Sayfanızın hitap ettiği kitleye ve amaç anahtar kelimelerinizin tüketimi mühimdir.


İç SEO çalışmalarında Google arama motorlarının ilgi ettiği hususlardan birisi de internet sitenizin açılma ve çalışma hızıdır. Eğer internet siteniz tasarımsal ve yazılımsal problemler teşkil ediyor ve süratli açılmıyor ise bu hal arama motorları yönünden olumsuz bir hal teşkil edecektir.


Eğer bir internet site sahibi olmak istiyorsanız ilgi etmeniz gereken en mühim konuların başında problemsiz ve süratli açılan bir tasarıma sahip olmak gelmelidir. Kullanıcı tecrübesi ve arama motorları  yönünden süratli bir siteye sahip olmak 7/24 bedava destek ayrıcalığına sahip olmak istiyorsanız ajansımıza ait Web Tasarım scriptleri ve hosting paketlerine göz atabilirsiniz.


İç SEO çalışması yapar iken ilgi edilmesi gereken başka konuları içeriklerinizde kalıcı ve ilgili bağlantılar kullanmak, anahtar kelimeleri doğru oranda yer vermek, başlık etiketlerine ilgi etmek, orjinal ve açıklamalı fotoğraflara yer vermek olarak özetleyebiliriz.


Eğer SEO, İç ve Dış SEO konularında daha çok yardım etmeye gereksinim duyuyorsanız bizimle iletişime geçerek sizler de internet sitelerinizi rakiplerinizden bir ismim yükseğe taşıyabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!