yükleniyor

Seo Nedir

Video Anlatımlı SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak, isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına, belli başlı kurallar ile makul duruma getirilmesi ve sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını gerçekleştiren bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. Aşağıda yer alan videomuzu izleyerek aklınızdaki suallere yanıt bulabilirsiniz. 


SEO Nedir, Nasıl Yapılır?


SEO, Arama motoru optimizasyonu, internet sayfalarınızı Google botlarının derli toplu bir şekilde taramasına ve daha rahat bir şekilde anlayabilmesine imkân tanıması suretiyle, internet sayfalarınızı arama motoru kriterlerine makul duruma getirerek Web sitenizde yer alan içeriklerin ve İç ve Dış SEO ile bağlantıların optimize edilerek gerekli ayarların yapılması ve internet sitenizin istenilen anahtar kelimelerde(keyWords) arama motorlarında aratıldığında üst sıralarda yer almasını sağlamak suretiyle yapılan çalışmaların tümüne verilen addır.


 


SEO Nedir?


SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu), kısaltmasıdır. Kısaca arama motorları SEO uygulamaları ile internet sitelerinizi ve internet sayfalarınızı kolay ve anlaşılır bir şekilde taraması suretiyle yapılan teknik, tasarımsal ve içerik bakımından tüm düzenlemelere verilen isimdir.


SEO ile plan edilen temel amaç, internet sitenizin değerini arama motorları gözünde yükselterek sitenizin arama motorlarında üst sıraları çıkması ve sitenize gerçekleştirilecek ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflemektir.


SEO Nasıl Yapılır?


SEO çalışmalarında doğallık SEO suretiyle anahtar kelimeniz olmalıdır. Sonuç itibariyle bir insan yapısı olan ve sürekli güncellenen Google arama motoru botlarının, internet sitenizi üst sıralara taşıma mantığı doğal bir yükseliş temelına dayanmaktadır. Eğer Google botları internet sitenizde yapay bir yükseliş ya da olağan dışı yapılar ve bağlantılar keşfederse internet sitenize geri dönüşü de olumsuz yansıyacaktır.


Aslında SEO’da doğal bir yükseliş hedeflenirken ana odak noktanızın sahibi olduğunuz internet sitesinin, bilginiz dışında popülerliğe yükselmesi olmalıdır. Bu şekilde Google botları, müşterileriniz ya da kullanıcıların sitenizi faydalı buldukları algısına sahip olmaktadır.


Web sayfanızda yer alan bağlantılar, fotoğraflar, içerikler gibi materyallerin müşterileriniz ya da kullanıcılar tarafından sosyal medya ve diğer internet sitelerinde paylaşılması SEO’ya çok olumlu katkılar sunacak ve sitenizi kısa sürede üst sıralara taşıyacaktır.


Bu noktada ilgi edilmesi gereken husus, SEO çalışması adına internet sitenizi konunun uzmanı olmayan bir internet ajansına teslim etmeniz halinde, tek elden yürütülen güncellemelerden bihaber, amatör ve ilgisiz çalışmalar Google botları tarafından yapay bir doğallık olarak fark edilecek ve siteniz hızla sıralama ve değer kaybedecektir.


SEO’da en önemli hedef, uzman bir ekip tarafından alakalı ve özenli bir şekilde sabırla yürütülecek çalışmaların karşılığında doğal ve kalıcı bir yükseliş olmalıdır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!